Incepe Festivalul Maraton 2013 de la Magura



Peste 40 de artisti vor canta in zilele de 1, 2 si 3 august, in spatiul special amenajat in padurea de la Magura, in zona statiei Meteo, in cadrul Festivalului Maraton 2013. Se estimeaza participarea a peste 1800 de spectatori, veniti din toata tara dar mai ales din Bacau.  Vor canta: Suie Paparude, Raresh, Grasu XXL, Alternosfera, Guess Who, Vera Gojira & Planet H, Dan Andrei, Bass Turbat (Live), Cezar, Toulouse Lautrec, Priku, Maximilian, Herodot, NoiDoi, Argatu, Zotist, Old Skull, Unlocka, Alexandru Jijian, Keeble, Axon Turmentatu’ & The Gang Bang Unit, Luni la Teatru, Hard Play, Dave, Epitet, Vincentiulian, Infinitu’, Vali Umbra, Power pe Vinyl, VJ Andri, Vid, Masked Toys, Alexandru Rusu, Syl, Mphunk, Charlie, Vygo& Aleka, Horatio s.a.Harta

Facilitati festival:

*Zona de campare este o suprafata ingradita anexata festivalului cu toate facilitatile necesare (dusuri, toalete, paza). Accesul in camping este 10lei/persoana pe toata durata festivalului. Abonamentele in avans pe 3 zile au acces gratuit la camping;

* Food Court – mancare proaspata si sanatoasa pentru toate gusturile, cu gratar si protap sau nachos, fresh si prajituri;

* Lounge – zona de lenevit cu perne si umbrare;

*Obiecte pierdute – daca gasesti un obiect personal de uz personal (telefoane, haine, acte de identitate) te incurajam sa le aduci la zona de obiecte pierdute si tot aici poti veni sa intrebi in caz ca ai ratacit si tu ceva;

*Garderoba de telefoane mobile – oferim posibilitatea de a  lasa telefoanele mobile la incarcat, sub paza, intr-o zona special amenajata;

* Internet corner/media centre – un loc cu acces Wi-Fi si  curent electric;

* Green point – zona de reciclare unde se strang hartii/plastic/aluminiu si se dau premii pentru cei mai harnici.

 

 

La intrare, clientii vor plati – 75 de lei pe 3 zile, cu acces  liber la zona de campare.

 

Bilete pe zile (vor fi disponibile doar la intrare):

Joi 1 august – 25 lei

Vineri 2 august – 30 lei

Sambata 3 august – 40 lei

Festivalul are loc in Padurea Magura (pe DN11, la cca. 14km de Bacau in directia Onesti) la statia Meteo (la OZN pentru cei din Bacau) – Link google maps catre Maraton Festival  –http://goo.gl/maps/i8v9A

 

Statia Meteo din Padurea Magura este situata la cca. 14km de Bacau, mergand pe DN11 in directia Onesti. Dupa ce iesiti din curbele stranse ce traverseaza padurea, veti observa pe partea stanga (cum veniti dinspre Bacau) Hotelul Magura-Verde, de acolo mai aveti de parcurs exact 2.4 km pana unde va trebui sa virati la stanga pe un drum neasfaltat dar foarte usor accesibil cu orice masina. De acolo mai aveti de parcurs aprox. 800m pana la locatie. In orice caz, vor exista indicatoare ce va vor indruma spre festival.

Pentru cei veniti alte localitati, organizatorii au pus la dispozitie si o lista cu hoteluri si pensiuni avantajoase:

– Hotel President http://www.presidenthotelbacau.ro/

– Hotel Dumbrava http://www.hoteldumbrava.ro/

– Hotel Emd Tennis Academy http://www.turistinfo.ro/bacau/cazare-bacau/hotel_emd_tennis_academy-c62882.html

– Hotel Karo http://www.clubkaro.ro/newsflash/hotel.html

– Pensiunea Daciana*** http://www.pensiuneadaciana.ro/

– Pensiunea Studio*** http://www.pensiuneastudio.ro/

– Pensiunea Vialux http://www.pensiuneavialux.ro/

– Pensiunea Elite*** http://www.pensiuneaelite.ro/prezentare.php

– Pensiunea Bizant http://www.turistinfo.ro/bacau/cazare-bacau/pensiunea_bizant-c68457.html

– Pensiunea Old Town http://www.pensiuneaoldtown.ro/

– Pensiunea Corola*** http://www.pensiuneacorola.ro

– Pensiunea Casablanca (nu afiseaza nr de stele) http://www.pensiuneacasablanca.ro/

– Pensiunea Scorillo*** http://www.pensiuneascorillo.ro/

– Vila Tosca*** http://www.vilatosca.ro

– Vila Royal http://pensiunebacau.ro/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *