Program, 5 august, la Festivalul International de Artele Spectacolului „Theaterstock“



Si astazi, miercuri, 5 august, se anunta un program dens în spectacole valooase, sustinute de artisti din tara si strainatate. Printre actori se vor numara Maia Morgenstern, Aurelian Temisan, Radu Gheorghe, Anca Sigartau dar si alti artisti apreciati de public.

THEATERSTOCK,,Frau Hess si gradinile ei”, în regia lui Alexander Hausvater, va fi jucata de Anca SigartauTeatrului Evreiesc de Stat Bucuresti, de la ora 18, la Teatrul Municipal Bacovia. Comedia „Interpretul”, de Tristan Bernard, tradusa de Radu Beligan va fi jucata de Mihai Bisericanu, Anca Sigartau, Georgeta Ciocîrlan, Radu Gheorghe la Centrul International de Arta „George Apostu“. Din program nu lipseste muzica clasica, seara lirica italiana, spectacole de dans s.a.

 

Program Thaterstock- 5 august 2015:

Centrul de Afaceri si ExpozitiiOra  16.00 / Centrul de Afaceri si Expozitii „Mircea Cancicov”/ Centrul de Conferinte

Sectiunea CONFERINTELE BACOVIA / FOCUS HAUSVATER

Ora 18.00 / Teatrul Municipal Bacovia/ Sala Mare

Sectiunea FOCUS HAUSVATER

,,Frau Hess si gradinile ei”, de Milton Frederick Marcus

Regia: Alexander Hausvater

Cu: Maia Morgenstern / Arabela Neazi, Constantin Cojocaru / Neculai Predica, Marius Calugarita, Veaceslav Grosu, Anka Levana, Cristina Cîrcei, Natalie Ester, Darius Daradici, Viorel ManoleTeatrul Bacovia

Un spectacol al Teatrului Evreiesc de Stat Bucuresti

Durata: 100 min.

Ora 21.30 / Centrul de Afaceri si Expozitii „Mircea Cancicov”/ Hala de Teatru

Sectiunea INDEPENDENT

„Interpretul”, de Tristan Bernard / Comedie

Traducerea: Radu Beligan

Regia: Radu Gheorghe

Cu: Mihai Bisericanu, Anca Sigartau, Georgeta Ciocîrlan, Radu GheorgheTeatrul de Vara

Producator:  Radu Gheorghe

Ora 20.00 / Centrul de Cultura „George Apostu”

Sectiunea INDEPENDENT

”Dragoste si capsuni”, dupa David Hare/Comedie

Regia: Marius Gîlea

Cu: Ana Odagiu, Alex Zob

Producator: Godot Café-Teatru, Bucuresti

Ora 20.30 / Teatrul Municipal Bacovia/ Sala Studio

Sectiunea INDEPENDENT

“Conu’ Leonida fata cu reactiunea”, de I.L. Caragiale

Regia: Bogdana Darie

Cu: Cristian Cretu, Andrei Ciopec, Cozmin Dinu

O productie a Teatrului Arte dell’Anima, Bucuresti

Ora 20.30 / Teatrul de Vara „Radu Beligan”

Sectiunea INDEPENDENT

Spectacol oferit de SCC Services România si Inner Wheel Bacau

„Încurcatura la nivel înalt”, de Ray Cooney

Regia: Serban Puiu

Cu: Aurelian Temisan, Monica Davidescu, Alexandra Velniciuc, Vasile Calofir, Gabi Costin, Adrian Gheorghe, Daniel Nuta, Oana Dragne, Valeria Stoian

Producator: Teatrul Elisabeta, Bucuresti

Durata: 3 h

Ora 20.30 / Sala Ateneu

Sectiunea  RythmiCity

“Canto d’Anime”

În concert:

Anda Louise Bogza (soprana)

Diana Spânu – Danila (pian)

Gabriel Lucian – Danila (vioara)

Recita: Anca Sigartau

Ora 21.00 / Pub S4

Sectiunea INDEPENDENT

„Happy  end”, de Zsolt Poszgai

Regia: Alexandru Bogdan

Cu: Tudor Aaron Istodor, Raluca Aprodu

Producator: Godot Café-Teatru, Bucuresti

Ora 21.00 / Beraria cu noroc

Sectiunea INDEPENDENT

„BOX FM”

Un spectacol de Radu Iacoban

Cu: Catalin Babliuc, Ana Ularu, Conrad Mericoffer, Andrei Runcanu, Sorin Dobrin.

Producator: Godot Café-Teatru, Bucuresti

 

Ora 22.30/ Scena Hotel Decebal

Sectiunea  RythmiCity

Barcelona  Gypsy Klezmer Orchestra (Spania) / Concert

Ora 23.30 / Piata Catedralei Ortodoxe „Înaltarea Domnului”

Sectiunea  STREET  ART  PERFORMANCEmankush

“Polar”/ Teatru – Dans/Tango

Producator: Compagnie Bilbobasso (Franta)

Ora 23.30 / Piata Tricolorului

Sectiunea  STREET  ART  PERFORMANCE

“Arlecchino, Arianna e il Minotauro”

Compania PANTAKIN (Italia)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *